Байка про проханість

Байка про проханість

…Початок серпня 2015 року…Група не робить виходів вже кілька днів. Керівники з великими посадами та зірками черговий раз всім активним членам групи «Одеси» втокмачили, що бойовий вихід, який завершується класичною розвідкою боєм, під час якої ворог жорстоко обстріляний, й так під настрій декілька разів на день, є з нашого боку кримінальним злочином, а вони втомилися нас «відмазувати», бо вже й щодо них повідкривали кримінальні провадження, а керівників з дуже великими зірками хапає якась холера, коли надходить чергове повідомлення з нашої ділянки фронту про те, що ворог у черговий раз воює між собою. І буває ж таке?!!! Останнім часом це бувало зовсім дуже часто…Тому в чергове розповіли про кримінальний Кодекс, можливість зменшення зарплати у декілька разів у випадку відкриття вогню без дозволу.

…З нашого лівого флангу підрозділ «правосеків». Рідко зустрічав підрозділи та групи, які б перевершували б нас «обезбашеною» працездатністю, але це саме той випадок, мушу визнати, що вони активніші навіть за нас у кращі для нас часи.

Й зараз на їхньому фланзі зі смерканням вечір перестає бути нудним. Все починається з тривалої кулеметної черги з ПКМ-7,62 та миттєво розпочинається «стрілкотиння», на «нейтралці» зав`язується бій. Починає працювати міномет з ворожого «опорника» та щось крупнокаліберне. «Правосеки» потрапили в засідку й їм непереливки. Доки в якості глядача «гальмую», з «Одесиного» СПГ вже летить оскоково-фугасний на ворожий «опорник», бо доки я якусь мить квапився, «Одеса» вже наводився, і його ситуативний розрахунок в роботі. Ще якась мить, і увімкнулася наша крупнокаліберна «Дашка», ще мить і в траншеї вже запирханий «Кузя» працює на своєму кулеметі ПКМ-7,62, й хоча дистанція явно не для нього, подібні свята він «відвідує» та охоче «приєднується», розуміючи, що притиснувши вогнем когось з ворогів до землі, може невідомому побратиму врятувати життя. На його позиції за шаром гільз ледь проглядаються дошки піддону на випадок дощу. Запрацювало й СПГ «Змія», якому давай подібну роботу, а хлібом можеш і не кормити. Беручи до уваги, що за потреби темп стрільби «Одесиного» СПГ ледь поступається танку з його автоматичною подачею, а все описане летить перехресним вогнем у один ворожий «опорник», який «вкусив» «Правосеків», їхній «опорник», зі своїми крупнокаліберними та мінометними прибамбасами просто замовкає, при тому, що його активне відпрацювання ні на мить не припиняється. Ситуація змінюється на українську користь. «Правосеки» хрестоматійно з боєм виходять з засідки, а наші хлопці, навіть чуючи по «стрілкотинню», що короткочасний бій завершено, продовжують ще деякий час допрацьовувати ворога, бачачи та відчуваючи, що влучають.

З цими «Правосеками» ніхто з нас особисто знайомий не був, нікого з них до того, чи після того не чув та не бачив. Вони нас ні про що не просили, та ми не розмірковуючи, допомогли. Це свої, а своїм слід допомагати. Тому й у цивільному житті усвідомлюючи, що нормальна людина «в жопі», інша нормальна людина мусить не чекати прохань допомоги, бо можливості прохати може не бути, не виправдовуватись обставинами, родиною, дітьми, відсутністю наказів, прохань, мольби, часу та іншими банальними причинами, не чекати нагород та вдячності, а взяти й допомогти. Бо іноді ця допомога ох як потрібна. Пам`ятайте це.

https://youtu.be/nRgqtoH8hI4

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Для входа введите логин и пароль
Напомнить пароль
Для регистрации введите Имя и Email

Подтверждение регистрации будет отправлено на ваш e-mail.